Jdi na obsah Jdi na menu
 


LEKCE1 : Základní a léčivé lektvary

Kostirost

Přísady: Čerstvá stonková šťáva Kyhanky, Kořen Tolity bez vnější vrstvy a bočních kořínků, Dužina kořene Samorostlíku, Lístky Durmanu, Dipladenie

Postup: Do stonkové šťávy dáme nakrájený kořen Tolity, necháme vyluhovat tři dny. Po třech dnech šťávu scedíme a začneme vařit, do vařícího přidáme lístky Durmanu a nasekanou Dipladenii, scedíme, a přidáme rozdrcenou dužinu kořene Samorostlíku. Vaříme 2 hodiny na mírném ohni. Pije se po vychlazení.

Výhoda: Dlouhá trvanlivost
Nebezpečí: Při nesprávném dávkování se mohou kosti příliš nebo málo prodloužit
Efekt: Růst kostí

 

Halucinogenní lektvar

Přísady: Lysohlávka, Okvětní lístky Černýše, Lístky Durmanu, Oměj

Postup: Rozkrájenou Lysohlávku necháme 20 min. pomalu vařit v přecezeném odvaru z lístků Černýše a Durmanu, pak necháme vychladnout a přidáme Oměj, po třech dnech louhování je lektvar hotový.

Nebezpečí: Po nadýchnutí se oparu při vaření Lysohlávky můžete dostat halucinace
Efekt: Totální zmatení nepřítele
Vysoce nebezpečný lektvar

 

Devětsil

Přísady: Pryskyřičník, Krvavec, Děhal, Jaterník, Pstroček, Kuklík, Bradáček, Kontryhel, Arcissili Quastrum, Ambrozie

Příprava: Do vařící se vody se dá sušený a drcený Pryskyřičník, který se povaří sedm minut bez míchání. Následuje celá rostlina Krvavce v poměru 3:5 k Pryskyřičníku. Toto se povaří patnáct minut s mícháním 8x doleva, 12x doprava, 3x doleva - 3 minuty pauza a dále 3x doprava a 2x doleva. Lektvar se musí nechat vychladnout a do studeného lektvaru se přidává kořen Děhalu i s bočními úponky ve stejném poměru jako předešlá přísada. Lektvar se nechává dvanáct hodin stát. Poté se převede opět do varu a následně se po pět minut míchá 4x doprava, 3x doleva a 5x doprava. Přidává se stonek Jaterníku a ten se vaří bez míchání osm minut. Lektvar získává nafialovělou barvu. Další přísadou je Pstroček, ze kterého se do lektvaru přidává pouze štáva z kořene s stonku ve dvojnásobném poměru k Pryskyřičníku. Lektvar se vaří patnáct minut s osmiminutovým mícháním 7x doprava, 3x doleva, 4x doprava a 6x doleva. Lektvar se nechává odstát na osm hodin. Poté se opět přivede k varu a přidává se celá rostlinka Kuklíku ve stejném poměru jako Krvavec. Toto se vaří deset minut s mícháním 4x doprava, 3x doleva,5x doprava - 1 minuta pauza. Následně se přidávají čerstvé listy Bradáčku a jeho stonková š�áva v trojnásobném poměru k Pryskyřičníku. Vaří se s mícháním dvanáct minut a to 3x doleva, 4x doprava, 5x doleva a 7x doprava. Následuje pětiminutové vaření bez míchání. Následuje celá rostlinka Kontryhele, která se vaří bez míchání sedm minut ve stejném poměru jako Krvavec. Nyní přicházejí na řadu lístky a plody Arcissili Quastrum. Lístky se dávají ve stejném poměru jako předešlá přísada, taktéž i plody, ale ty je nutno ošetřit od vnějšího pláště a využít pouze dužinu, neboli semena i s přilehlým lůžkem. Toto se vaří třicet minut, z nichž prvních deset se míchá 3x doleva, 12x doprava, 8x doleva a 4x doprava a zbylé minuty se vaří bez míchání. Barva lektvaru je duhově fialová. Poslední přísadou jsou okvětní lístky Ambrozie ve dvojnásobném poměru ke Kontryhelu. Tyto se vaří patnáct minut bez míchání. Lektvar se následně nechá dvanáct dní uležet.

Účinky: Tento lektvar dodává tělu potřebnou sílu, koncentraci, pevnou vůli a sebevědomí. Má i mírné léčivé účinky. Všechny účinky dohromady mají jediný velký účinek a to povzbuzení těla, ducha i mysli.
Možné chyby: Je nutné dodržovat přesný sled přísad a jejich poměrů, nebo lektvar je velice náchylný na rozdíly a náprava chyb je velice obtížná. Je-li výsledná barva lektvaru žlutá, nezbývá než lektvar odstranit a začít nanovo. V případě červené barvy bylo použito velké množství Krvavce, a toto lze vyvážit jedině přidáním Děhalu a Kontryhele.

 

Lehosil

Přísady: Zemědým, Narcis, Děhal, Durman, Krtičník

Příprava: Tvorba tohoto lektvaru je velice jednoduchá, přísady se přidávají postupně ve stejném množství s pětiminutovými přestávkami na vaření (rostliny se přidávají celé bez kořenů a je zde možnost používat jak sušené, tak i čerstvé přísady). Mezi přidáním Děhalu a Durmanu je během pěti minut nutné míchání 5x doleva, 7x doprava. Barva lektvaru je zelená, už od počátku.

Účinky: Tento lektvar posiluje v malém množství sílu - pro větší účinek je lepší vyrobit lektvar Silná mysl.
Možné chyby: Pokud je lektvar po přidání Děhalu a Durmanu narůžovělý, bylo přidáno mnoho Narcisu, který lektvar velice zjemňuje, a je nutné lektvar vyvážit přidáním ostatních přísad.
Rada: Lektvar je velice sladký a toto lze změnit přidáním malého množství Rmenu.

Nepovinny Dú: Napište mi jestli jste si vytvořila vlastní lektvar, jaky ?

Vaše učitelka lektvarů Julia Renterová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

aaaaaa

(franchesca, 9. 5. 2007 17:18)

no dakujem..nebolo to vobec tazke.

Výborně !!

(Julia Renterová, 9. 5. 2007 17:14)

K tomu ti pridelim 2M navíc .. napíši slecne reditelce jaka si vyborná studentka a pripisi 10M.

lysohlavky

(franchesca, 9. 5. 2007 17:06)

halucidnogenne huby...vyvolavajju halucinacie a pozivaju ich hlavne mladi ludia pre zabavu alebo sa davaju do lektvarov..su dobre vyuzitelne ale musia sa dobre davkovat pretoze pri velkom mnozstve su velmi nebezpecne

aaa

(Julia Renterová, 9. 5. 2007 17:00)

jsi bystrá .. řekni mi neco o lysohlávkách

dakujem

(franchesca, 9. 5. 2007 17:00)

dakujem za pochvalu

Výborně !!

(Julia Renterová, 9. 5. 2007 16:52)

Nečekala jsem, že mi na domácí úlohu někdo někdy odpoví ihned . Vidím že z Vás bude .. co bude ?!! už je !! skvělá studentka. Jen tak dál !
Za výborně splněný domácí úkol dostáváš 8M !
Požádám slečnu ředitelku aby tento lektvar přidala do rubriky knihovna!

bohuzial

(franchesca, 9. 5. 2007 16:49)

no nepoznam nikoho kto chodi na vas predmet...poznam tu len jednu ziacku(cez internet) a ta nechodi na tieto hodiny...

domaca uloha

(franchesca, 9. 5. 2007 16:47)

velmi ale velmi jednoduchy,ked som mala problemy so spankom.je to caj a aj s malym zaklinadielkom...

CAJ-SPANOK....-levandula,medovka,harmancek,muskatovy orech,zazvor,skorica...vsetky prisady pridat naraz podrvene(hl. muskat.orech+skorica)

+500ml horucej vody.nechat luhovat a po 5 minutach scedit.

a povedat:Bylinky v tomto čaji,

nech sa môj úmysel zdarí.

Kto vás vypije,nech zaspí hneď,

nech objaví sladkých snov svet.

aaa

(Julia Renterová, 9. 5. 2007 16:37)

Dobrýden, koukam ze jste muj asi mozna pro dnesek jediný žák .. Nevíte kde jsou ostatní ? .. tedy jestli nějaké své spoluzáky znate

dobry den

(frachesca, 9. 5. 2007 16:35)

dobry den